חיפוש
Close this search box.

הנהלת חשבונות

התבונה, היצירתיות והתעוזה שבכם הם מה שמניע את העסק שלכם קדימה. אולם על מנת לשמר ולגבות את ההישגים שלכם ולהמשיך להתקדם עליכם להבטיח שהבסיס שלכם חזק ואיתן. לפיכך, אחד מהעקרונות העומדים בבסיסו של כל עסק מצליח הוא הנהלת חשבונות תקינה, יעילה ומדויקת

הנהלת חשבונות: מהי, לאיזו מטרה ומי משתמש בה?

הנהלת חשבונות טומנת בחובה מרכיבים שונים שעיקרם רישום ותיעוד של כל התנועות הפיננסיות שבעסק, בארגון, בעמותה או כל גוף בעל זיקה כלכלית. פעולות כמו מכירות, קניות, תקבולים ותשלומים נרשמים כולם כחלק ממערך הנהלת החשבונות, באמצעותו מתאפשרים הפקת נתונים וניטור פנימי של כל עסק, כתיבת תוכניות עסקיות ודיווח לרשויות השונות, לרבות הסדרת תשלומי המיסים. מערכת הנהלת חשבונות היא בגדר תנאי הכרחי עבור כל עוסק, יהא זה עוסק מורשה, עוסק פטור או חברה.

שני סוגי הנהלת חשבונות

החוק הישראלי מכיר בשני סוגים של הנהלת חשבונות: הנהלת חשבונות חד צידית והנהלת חשבונות כפולה, או הדו צידית. הבחירה בין שני הסוגים לא נתונה בידי בעל העסק או רואה החשבון, אלא קבועה בחוק ונקבעת על פי הפרמטרים של העסק.

הנהלת החשבונות החד צידית מיועדת בעיקר לעסקים קטנים, עוסקים פטורים או עוסקים מורשים. הרשאים להשתמש בשיטה זו, הנחשבת הפשוטה והבסיסית יותר, הם בעלי מחזור פעילות קטן יחסית, של פחות מ3.5 מיליון ש"ח. שיטה זו מכונה "חד צידית" משום שאין היא מחייבת ביצוע רישום כפול של הפעולות הכלכליות, ואין צורך לנהל מאזן בוחן.

לעומת זאת, שיטת הנהלת החשבונות הדו צידית היא המורכבת יותר וגם הנפוצה יותר בישראל. בנוסף לרישום הכנסות והוצאות במובן הפשוט כפי שמתבצע בשיטה הראשונה שהוזכרה, בשיטת הנהלת חשבונות דו צידית מופק מאזן בוחן אשר מסייע לבחון את האיזון בין כל הפעולות הכלכליות השונות שמתבצעות. הוא מכיל שני טורים, טור ה"זכות" וטור "החובה", ומסייע להקפיד ולוודא כי האיזון ביניהם נשמר. לדוגמא, עבור פעולה כמו רכישת סחורה תגדל יתרת הרכוש ותקטן יתרת המזומנים. באופן זה, אף שהיא נחשבת מורכבת יותר, לשיטה זו יש ייתרונות רבים בשמירה ובפיקוח על העסק. החייבים בשימוש בשיטה הדו צידית הם בעלי המחזור הכלכלי הגדול יחסית, כפי שנקבע בחוק

הנהלת חשבונות מקצועית

הנהלת החשבונות היא משימה שוטפת ומתמשכת דורשת תשומת לב רבה, מיומנות ודיוק. הדרך היעילה ביותר לוודא שהמערך מתבצע כחוק ועל הצד הטוב ביותר עבורכם הוא קבלת ייעוץ מרואי חשבון מקצועיים.

אנו באדר חשבונאות נוכל לעזור לכם לנטר את הפעולות הכלכליות של העסק שלכם, לייצר מאזן בוחן מקצועי, להכין עבורכם דו"חות עבור הרשויות ולהימנע ממצבים לא נעימים, כמו גילוי ליקויים במערך החשבונאי של העסק, קנסות, עונשים והליכים משפטים נוספים.

לאורך השנים צברנו באדר חשבונאות ניסיון עשיר בעבודה עם עסקים בסדרי גודל מגוונים ומתחומים שונים. נשמח לצרף אתכם למשפחת הלקוחות המרוצים שלנו ולהעניק לכם יחס אישי ודיסקרטי, שירות אדיב ונעים והתחייבות למתן מענה מהיר ומקצועי ובכך לסייע לכם להמשיך לסייע לכם השיג את המטרות שלכם.